Dnes je: 28. 2. 2024
Svátek má Lumír, zítra: blahopřejeme!

Obsazenost parkovacích domů a parkovišť 28. 2. 2024 6:41:00

Parkoviště Kapacita Volno
P + R parkovací dům RIVER PARK, Polní 1033/35 110 100
P+R Líšeň u Zetoru 224 222
P+R u Ústředního hřbitova 177 158
Parking u Janáčkova divadla 379 298
Parkovací dům DOMINI PARK – Brno, Husova 712/14a 367 256
Parkovací dům PINKI PARK - Brno, Kopečná 998/24 88 52
Parkoviště Benešova - naproti hotelu Grand 80 61
Parkoviště Skořepka 49 7
Parkoviště Veveří 140 63
Data byla získana pod licencí CC BY z data.brno.cz.

Předpověď počasí

Výběr z tisku

/VIDEO/ Na počest obětí bitvy u Slavkova byl vystavěný Památník Mohyla míru v Praci na Brněnsku. Tamní expozici si turisté ještě nějakou dobu neprohlédnou. Kvůli opravám zůstává uzavřená. „V současné době v areálu pokračuje rekonstrukce návštěvnické infrastruktury, která se týká hlavně budovy muzea," sdělil vedoucí Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.( více )
Devátý ročník kostýmového plesu Cosples se letos přestěhoval do prostorů pavilonu G na výstavišti V Brně.( více )
Jízdu o život mají za sebou zlínští záchranáři. V těchto dnech urgentně transportovali miminko ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice.( více )
Policisté od sobotního odpoledne vyšetřují trojnásobnou vraždu na Berounsku. K činu mělo dojít v bytovém domě v Hořovicích. Podezřelý partner mrtvé ženy byl nalezen bez známek života na Břeclavsku.( více )
/VIDEO, FOTO/ Z téhle obce to mají do Brna lidé ani ne třicet kilometrů. Spadá ale pod Břeclavsko. Leží na samé hranici Dyjskosvrateckého úvalu a Ždánického lesa. Uprostřed se tyčí ne příliš vysoký kopec zvaný Hradisko. Jeho název vychází z historie. Jedna z pověstí totiž říká, že se zde skutečně kdysi nacházel hrádek.( více )
Zájemci si ještě stále mohou v Jihomoravském kraji zalyžovat ve dvou skiareálech, a to v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku, kde je ale na svahu položený umělý povrch. Zájem lyžařů je však nízký. ČTK to řekli provozovatelé či správci areálů.( více )
Dřív než většina vyrazil ve čtvrtek ráno na hraniční přechod Hodonín-Holíč Petr Chaloupka. Jako předseda hodonínské Okresní agrární komory měl totiž v místě centra protestní akce také organizační práci. Před celnicí tak stál jeho zelený traktor Fendt s nápisem Statek Svatobořice mezi prvními.( více )
Obsazeno. Masarykův onkologický ústav v Brně zastavil rezervace na komplexní preventivní vyšetření pro samoplátce. Nové zájemce o prohlídku tam aktuálně nepřijímají, plno mají až do konce roku.  ( více )
/VIDEO/ Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené s inovacemi a údržnou vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Obnova provozu je naplánovaná od ledna a potrvá do dubna.( více )
Obavy z operace kýly už nemusí mít lidé, kteří se ji rozhodnou podstoupit v Brně. Nejmodernější světové metody a technologie totiž využívá kýlní chirurgie Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Pacientům přináší nejen rychlejší uzdravení a menší bolesti, ale také snižují riziko komplikací.( více )
V pondělí ráno, v nedožitých 87 letech, dotlouklo srdce Jindřicha Starého, plukovníka ve výslužbě a bývalého velitele 22. výsadkového pluku v Prostějově. Poslední rozloučení s Jindřichem Starým se uskuteční v pátek 23. února v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově.( více )
/VIDEO/ Nový rok nezačal zrovna šťastně pro řadu provozovatelů hotelů a penzionů v Mikulově. Jak Deník před pár dny informoval, zhruba patnáctka z nich je aktuálně ve městě pod Pálavou k prodeji či pronájmu.( více )
Termíny přijímacích zkoušek na střední školy se blíží a uchazeči vyhledávají kurzy, které jim pomohou s přípravou. Zájem je o přijímačky nanečisto, na kterých si žáci na vlastní kůži vyzkouší, jak bude test vypadat, dále lidé vyhledávají i doučovací hodiny matematiky a češtiny. Poskytovatelé lekcí hlásí vysokou obsazenost.( více )
Správa železnic posunula vpřed nový projekt železničního spojení z Brna do Přerova. Hlavní výhodou je, že vlaky na této nové trati mohou dosáhnout až dvousetkilometrové rychlosti v hodině. Konkrétně se jedná o úsek trasy mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Správa železnic se však již setkala s odporem ze strany obcí. Situaci komplikuje i možný výskyt křečků či koroptví.( více )
Výrazně rychleji než nyní by měly v budoucnu jezdit vlaky po jižní Moravě. Díky plánovaným vysokorychlostním tratím. Ty mají vzniknout v celé republice. Nejdále v přípravě jsou nyní úseky na trase mezi Brnem a Břeclaví a Brnem a Ostravou. Stavba bude stát desítky miliard korun a je zřejmé, že náklady stát neutáhne z vlastní pokladny. Možností je spolupráce se soukromým investorem.( více )
/FOTOGALERIE/ Zástupy lidí si v sobotu našly cestu na první ročník Mazácké zabijačky v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Vychutnali si pivo ze zdejšího pivovaru a užili si vepřové hody. Nechyběl u toho ani Deník, podívejte se. ( více )
/FOTOGALERIE/ Lovecké trofeje hodnotili v sobotu myslivci v Hodoníně. K vidění byl například desetiletý jelen z Filipova u Javorníku, mufloni z Bílých Karpat i z okolí Kyjova a především tisícovka srnců z celého hodonínského okresu. ( více )
O víkendu očekávají meteorologové přechod studené fronty, teploty ale zůstanou nad normálem a sněžit bude jen na horách. Odpolední teploty budou v sobotu nejčastěji kolem jedenácti stupňů, v neděli kolem devíti stupňů.( více )
Počet minipivovarů na jižní Moravě loni vzrostl na sedmdesát. Podnikatelé otevřeli čtyři nové provozy, žádný minipivovar podle dostupných informací z pivovarských webů nezanikl. Obor stále posiluje, i když je kraj obecně vnímají jako vinařský. Informaci přinesla Mendelova univerzita v Brně.( více )
Krajští radní odstartovali několik významných staveb. Silničáři mohou začít vybírat zhotovitele pro rekonstrukci části silnice, která vede Loděnicemi na Brněnsku. Stavební práce začnou i v Tavíkovicích na Znojemsku.( více )