Dnes je: 19. 6. 2024
Svátek má Leoš, zítra: Květa blahopřejeme!

Přehled tisku

O víkendu sedmadvacet, v pondělí až devětadvacet stupňů Celsia. Ve středu vlny veder dokonce přesáhnou tropickou třicítku, teploty vystoupají k třiatřiceti stupňům. Objevit se mohou místy bouřky. Takové počasí slibují meteorologové na jihu Moravy pro další dny...( více )
Lišky, hřiby dubové nebo kozáky sbírají v těchto dnech houbaři v okolí Moravského Krumlova na Znojemsku. Plné jsou také lesy na Brněnsku. Přímo v Moravském Krumlově mohou výjimečně zaparkovat svá auta u obory, pokud míří na houby právě tam...( více )
/VIDEO/ Překvapená musela být policejní hlídka, která na začátku června prováděla běžnou silniční kontrolu nedaleko Bořitova na Blanensku. Kolem ní totiž ve vysoké rychlosti doslova prosvištel osmačtyřicetiletý řidič, který na státní silnici I/43 pospíchal směrem ke Svitavám. Policisté se za ním okamžitě vydali a využili novinku v silničním zákoně. ..( více )
Lišky, hřiby dubové nebo kozáky sbírají v těchto dnech houbaři v okolí Moravského Krumlova na Znojemsku. Plné jsou také lesy na Brněnsku. Přímo v Moravském Krumlově mohou výjimečně zaparkovat svá auta u obory, pokud míří na houby právě tam...( více )
/FOTO, VIDEO/ Na humpoleckém festivalu pouličního jídla lákal Jakub Filip z Brna návštěvníky ke svému stánku s exotickými pochoutkami z hmyzu. Přestože sušení mouční červíci a cvrčci chutnají jako oříšky, jen málokdo se odváží je ochutnat. Filip vysvětluje, jak se hmyz chová a zpracovává, a zdůrazňuje jeho výživové hodnoty...( více )
S blížícím se létem začínají mít rockeři po celém Česku pohotovost. Festivalová horečka stoupá a na jednu z prvních letních akcí v podobě opravdového rockového nářezu se můžete těšit i v Plumlově na Prostějovsku. Festival Rock na Plumlově 2024 prostě nesmí ve spoustě diářů rockových nadšenců chybět, startuje už v sobotu 8. června v pravé poledne. A my máme pro vás volné lístky...( více )
/FOTOGALERIE/ Krásné i zneklidňující scény figur, které jsou mixem mezi kamennou sochou a živým člověkem. Práce umělců obdivovali v sobotu ve Slavkově u Brna návštěvníci mezinárodního festivalu živých soch a bodyartu. V zámeckém parku se sešli na druhý ročník akce...( více )
/VIDEO/ Řidiči pod nimi projíždí, když jedou po dálnici D2 ve směru na Břeclav i opačným směrem na Brno. Celkem tři mosty klenoucí se nad D2 dělníci nyní rekonstruují, a nebo letos začnou opravovat. Omezení provozu zasahuje i na dálnici...( více )
Motorky, rock’n’roll a extrémní sporty. Tak by se dal definovat festival Euro Bike Fest v Pasohlávkách, který začíná právě zítra. Oblíbená akce přiláká tisíce motorkářů, proto lze očekávat zvýšený provoz na příjezdových komunikacích...( více )
Meteorologové vydali v úterý výstrahu pro část jižní Moravy. Varují před vydatným deštěm, bouřkami a zvyšováním hladin některých vodních toků...( více )
/FOTO, VIDEO/ V roce 2026 začít stavět a za další tři roky hotovo. Tak v současnosti vypadá harmonogram u výstavby prvního úseku silnice I/73 mezi Bořitovem a Svitávkou na Blanensku, která má do budoucna nahradit přetíženou silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Více než osmikilometrový úsek se čtyřmi pruhy a s navrhovanou rychlostí sto třicet kilometrů v hodině má stát bez daně podle odhadů téměř 2,7 miliardy korun...( více )
/VÝSLEDKY PŘJÍMAČEK/ Budoucí studenti, kteří skládali v těchto dnech přijímací zkoušky na střední školy, už mají výsledky. Ministerstvo školství oznámilo, že na jihu Moravy bylo úspěšných čtyřiadevadesát procent uchazečů. Číslo je téměř shodné s republikovými výsledky. Většina uchazečů byla přijata na obor, o který měla největší zájem...( více )
/FOTO/ Přes šestnáct set kilometrů dlouhou výpravu má za sebou Jiří Novotný z Vyškovska. Za jednačtyřicet dní se rozhodl pěšky projít stejnou trasu, jakou před staletími urazili slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj. A zvládl to...( více )
Český hydrometeorologický ústav vydal v pondělí varování před možným vznikem požárů. Výstraha platí v následujících dnech pro celou Vysočinu a část jižní Moravy...( více )
Zámecký park ve Slavkově u Brna patřil od nedělního dopoledne osobním autům značky Tatra. Lidé za nimi vyrazili, aby si zavzpomínali nebo se pokochali krásou modelů, které se v minulém století vyráběly v Kopřivnici či Příboře...( více )
Výjimečný úkaz mohli večer a v noci z pátku na sobotu sledovat lidé na jihu Moravy. Při návratech domů polární záři někteří zahlédli náhodou, jiní číhali připravení s fotoaparáty a čekali na barevné divadlo na obloze. Podle odborníků zasáhla Zemi v pátek geomagnetická bouře nejvyššího stupně. Stalo se tak poprvé od roku 2003. Polární záře má být viditelná i ze soboty na neděli...( více )
Propojovat místa spjatá se životem a dílem Alfonse Muchy se už několik let daří Nadaci Mucha díky projektu Muchova stezka. Nově je nyní otevřená výstava Muchových fotografií a Brno a Zbiroh se oficiálně přidaly k Memorandu o spolupráci při prezentaci odkazu a díla malíře...( více )
Obyvatele řady oblastí na jihu Moravy obtěžují dotěrní komáři. Například Pohansko pak ovládly muchničky. Odborník na komáry z krajské hygienické stanice zdůrazňuje nutnost systematického řešení, které by zabránilo jejich častému místnímu přemnožení. Zásadní je důkladný monitoring, podotýká...( více )
/VIDEO/ Stovku perel poházela ve středu Zlatovláska na trávník před zámeckým skleníkem v Lednici na Břeclavsku. Filmaři v areálu v těchto dnech natáčí scény do známe pohádky v novém provedení. Plnění princezniných úkolů se v roli Jiříka zhostil začínající herec Tomáš Weber, jeho přítele a ne úplně pozitivní postavu hraje Marek Lambora...( více )
/FOTO, VIDEO/ Po šesti letech otevřela své brány letecká základna v Náměšti nad Oslavou. Na Den otevřených dveří si vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva připravili pro zájemce ukázky vojenské techniky i zásahů. Podívejte se na záběry z místa. Část pogramu však omezilo počasí...( více )
Když je tvým mateřským mlékem hroznová šťáva…..( více )
Areál vinařství Chateau Valtice zaplnily tisíce milovníků čokolády. Po celý víkend patří oblíbenému ČokoFestu. Ten láká kromě nepřeberného množství výtečných ručně dělaných pralinek od desítek výrobců také na workshopy, hudební vystoupení či program pro děti...( více )
Muzeum v Hošticích-Herolticích poslední dubnovou sobotu navštívilo mnoho obdivovatelů staré zemědělské techniky. Aby ne, bylo na co koukat...( více )
/VIDEO/ Účet za mrazy ve vinicích oznámili v pátek zástupci Svazu vinařů. Škody jsou přes dvě miliardy korun. Na jihu Moravy má být snížený výnos o třiadvacet procent...( více )
/BUDEME AKTUALIZOVAT, VIDEO/ Dva životy vyhasly v několika uplynulých dnech v propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Nejprve se v noci ze čtvrtka na pátek těsně před skokem z tamního Horního můstku zastřelil muž. Podle CNN Prima News, která o neštěstí informovala, se jednalo o dozorce z věznice v Kuřimi na Brněnsku...( více )
/VIDEO/ Proslavili se hlavně díky Francii a její kuchyni. A také jako delikatesa spojená s degustací vína. Řeč je o šnecích, kteří se jako pochoutka začínají prosazovat také v České republice. Jedna ze tří největších šnecích farem v zemi se nachází ve Vlkoši. Už deset let tam šneky chová farmář Jiří Szotkowski. Za sezonu jsou jich až tři tuny...( více )
/FOTO/ Na zhruba jeden až jeden a půl stupně Celsia pod nulou klesla teplota v pátek brzy ráno v Březí na Břeclavsku. Zatímco většina lidí spala, vinař Martin Šebesta s kolegy ve svých vinohradech v Březí na Břeclavsku zapalovali parafínové svíce, kterými se snažili ochránit rostoucí vinnou révu před mrazy. „Topili jsme zhruba ode dvou do půl sedmé ráno," řekl Deníku vinař...( více )
Dopravu na dálnici D1 u Vyškova zkomplikoval ve čtvrtek ráno požár osobního auta. Dálnice byla zprvu ve směru na Ostravu neprůjezdná, provoz byl později umožněný jedním jízdním pruhem...( více )
Před studenou frontou, která postupuje od severu, v neděli vyvrcholil příliv velmi teplého vzduchu nad naším územím. V Dyjákovicích na Znojemsku naměřili 26, 8 °C. Padl rekord z roku 2007, který byl 24 stupňů...( více )
Meteorologové upozornili na větší změnu počasí v následujících dnech. Se značným ochlazením tak mají lidé na jižní Moravě počítat již od začátku příštího týdne...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180][210][240]