Dnes je: 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk, zítra: Ilja blahopřejeme!

Přehled tisku

Obsazeno. Masarykův onkologický ústav v Brně zastavil rezervace na komplexní preventivní vyšetření pro samoplátce. Nové zájemce o prohlídku tam aktuálně nepřijímají, plno mají až do konce roku.  ..( více )
/VIDEO/ Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené s inovacemi a údržnou vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Obnova provozu je naplánovaná od ledna a potrvá do dubna...( více )
Obavy z operace kýly už nemusí mít lidé, kteří se ji rozhodnou podstoupit v Brně. Nejmodernější světové metody a technologie totiž využívá kýlní chirurgie Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Pacientům přináší nejen rychlejší uzdravení a menší bolesti, ale také snižují riziko komplikací...( více )
V pondělí ráno, v nedožitých 87 letech, dotlouklo srdce Jindřicha Starého, plukovníka ve výslužbě a bývalého velitele 22. výsadkového pluku v Prostějově. Poslední rozloučení s Jindřichem Starým se uskuteční v pátek 23. února v obřadní síni Městského hřbitova v Prostějově...( více )
/VIDEO/ Nový rok nezačal zrovna šťastně pro řadu provozovatelů hotelů a penzionů v Mikulově. Jak Deník před pár dny informoval, zhruba patnáctka z nich je aktuálně ve městě pod Pálavou k prodeji či pronájmu...( více )
Termíny přijímacích zkoušek na střední školy se blíží a uchazeči vyhledávají kurzy, které jim pomohou s přípravou. Zájem je o přijímačky nanečisto, na kterých si žáci na vlastní kůži vyzkouší, jak bude test vypadat, dále lidé vyhledávají i doučovací hodiny matematiky a češtiny. Poskytovatelé lekcí hlásí vysokou obsazenost...( více )
Správa železnic posunula vpřed nový projekt železničního spojení z Brna do Přerova. Hlavní výhodou je, že vlaky na této nové trati mohou dosáhnout až dvousetkilometrové rychlosti v hodině. Konkrétně se jedná o úsek trasy mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Správa železnic se však již setkala s odporem ze strany obcí. Situaci komplikuje i možný výskyt křečků či koroptví...( více )
Výrazně rychleji než nyní by měly v budoucnu jezdit vlaky po jižní Moravě. Díky plánovaným vysokorychlostním tratím. Ty mají vzniknout v celé republice. Nejdále v přípravě jsou nyní úseky na trase mezi Brnem a Břeclaví a Brnem a Ostravou. Stavba bude stát desítky miliard korun a je zřejmé, že náklady stát neutáhne z vlastní pokladny. Možností je spolupráce se soukromým investorem...( více )
/FOTOGALERIE/ Zástupy lidí si v sobotu našly cestu na první ročník Mazácké zabijačky v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Vychutnali si pivo ze zdejšího pivovaru a užili si vepřové hody. Nechyběl u toho ani Deník, podívejte se. ..( více )
/FOTOGALERIE/ Lovecké trofeje hodnotili v sobotu myslivci v Hodoníně. K vidění byl například desetiletý jelen z Filipova u Javorníku, mufloni z Bílých Karpat i z okolí Kyjova a především tisícovka srnců z celého hodonínského okresu. ..( více )
O víkendu očekávají meteorologové přechod studené fronty, teploty ale zůstanou nad normálem a sněžit bude jen na horách. Odpolední teploty budou v sobotu nejčastěji kolem jedenácti stupňů, v neděli kolem devíti stupňů...( více )
Počet minipivovarů na jižní Moravě loni vzrostl na sedmdesát. Podnikatelé otevřeli čtyři nové provozy, žádný minipivovar podle dostupných informací z pivovarských webů nezanikl. Obor stále posiluje, i když je kraj obecně vnímají jako vinařský. Informaci přinesla Mendelova univerzita v Brně...( více )
Krajští radní odstartovali několik významných staveb. Silničáři mohou začít vybírat zhotovitele pro rekonstrukci části silnice, která vede Loděnicemi na Brněnsku. Stavební práce začnou i v Tavíkovicích na Znojemsku...( více )
Kde se desítky let starají o nejrozsáhlejší sbírku kamélií na našem území? V zámeckých sklenících Státního zámku Rájec nad Svitavou na Blanensku. Aktuálně čítá kolem kolem čtyř stovek klasických i méně známých odrůd...( více )
Po dívce ze Znojemska, která musí pravidelně užívat léky, pátrají policisté. Čtrnáctiletá Kristýna Dušová postrádá její rodina...( více )
O návratu k předcovidovému roku 2019 mluví čísla návštěvnosti jižní Moravy za loňský rok. Lze z nich také vysledovat, že podle dat mobilních operátorů více turistů už zavítá jen do Prahy. Na jižní Moravě však hosté zůstávají kratší dobu. Doplácejí na to provozovatelé hotelů a penzionů. Pomoci má MojeKarta, která odmění návštěvníky, kteří zůstanou dvě a více nocí...( více )
Zhruba patnáct zavedených ubytovacích zařízení v Mikulově hledá nového majitele. Veřejně i neveřejně je nabízí hned několik realitních kanceláří. Podnikatelé se s Mikulovem loučí kvůli drahotě, výrazně kratším pobytům turistů i neshodám s vedením města...( více )
Nezvykle teplé počasí zaskakuje v těchto dnech řadu Jihomoravanů. Na sociálních sítích se mnozí chlubí fotkami kvetoucích sněženek, lísek nebo vrby jívy, která je známá spíše pod zlidovělým názvem kočičky. Výjimkou není ani oblíbený medvědí česnek...( více )
/FOTO/ Smutný pláč připomíná současná obleva na sjezdovkách na Blanensku. V Olešnici i v Hodoníně vleky ještě jedou, ale zásoby sněhu tam mizí doslova před očima. Na některých místech už prostupuje tráva a část svahů je bez sněhu úplně...( více )
Teplotní rekordy pro desátý únor v sobotu padly zhruba na třetině dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejtepleji bylo v Lednici na Břeclavsku, kde meteorologové naměřili patnáct a půl stupně Celsia. O dvě desetiny stupně chladněji bylo na sobotní odpoledne ve Strážnici na Hodonínsku...( více )
Pod slavkovským zámkem se v sobotu dopoledne rozvoněly zabijačkové speciality. Kromě černé polévky mohli lidé ochutnat či si odnést domů také tlačenku, jelita či škvarky. Nad zaplněným náměstím hrála kapela Balada na výletě...( více )
/FOTOGALERIE/ Z mistrně Evropy a televizní fotografky byl rázem poloviční invalida upoután na lůžko, který se však nevzdal. Příběh dvaačtyřicetileté Michaely Buchtové ze Spešova na Blanensku je plný dřiny, odhodlání, plnění si snů a především motta nikdy se nevzdávat...( více )
Nové ohnisko ptačí chřipky bylo v pátek 9. února potvrzené v malochovu drůbeže v Tavíkovicích na Znojemsku. Chovatel nahlásil krajské veterinární správě úhyn čtyř hus a tří slepic celkového počtu třiatřiceti kusů drůbeže...( více )
Cestující, kteří se z Vyškova do Brna přepravují vlakem, musí od pondělí počítat s omezením. V plánu je totiž týdenní výluka mezi Brnem, Vyškovem a Nezamyslicemi. Místo vlaků od pondělí do neděle pojedou autobusy...( více )
Vesmírná komedie Franta mimozemšťan s Jakubem Prachařem či Terezou Ramba v hlavních rolích má ve čtvrtek osmého února premiéru v kinech. Tvůrci do děje filmu zasadili i zmínku o UFO nad Vranovem. Co se v červenci 1987 nad Vranovskou přehradou odehrálo? Deník přibližuje, čím se filmaři konkrétně inspirovali...( více )
Možný déšť a teploty kolem deseti až patnácti stupňů. Takové počasí slibují pro blížící se víkend na jihu Moravy meteorologové...( více )
/ROZHOVOR/ V posledních dnech obletělo sociální sítě video, kde žáci na fotbalovém hřišti v Tvrdonicích nutili kleknout chlapce, který byl následně surově kopnut do hlavy. Policie nyní případ vyšetřuje kvůli podezření z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. Deník v návaznosti na tento případ, byť se odehrál mimo školu, položil několik otázek také školskému ombudsmanu Ladislavu Hrzalovi, ke kterému míří také některé stížnosti a podněty týkající se šikany na školách...( více )
Nadhled a pořádnou dávku humoru lze najít v každé situaci. Kreslené vtipy Bořivoje Švédy z Moravského Krumlova umí poradit lidem, jak čelit suchému únoru nebo řadě problémů, které život přináší...( více )
Ještě do konce února mohou lidé navštívit Světelnou zoo v Drnholci na Břeclavsku. Oproti původnímu předpokladu atrakci provozovatelé o měsíc prodloužili...( více )
Klekni si, nutí dvojice nezletilých jiného chlapce ve Tvrdonicích na Břeclavsku. Poté, co poslechne a začne se omlouvat, jeden jej prudce kopne do hlavy. Video se šíří internetem...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180]