Dnes je: 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk, zítra: Ilja blahopřejeme!

Přehled tisku

/VIDEO/ Stovku perel poházela ve středu Zlatovláska na trávník před zámeckým skleníkem v Lednici na Břeclavsku. Filmaři v areálu v těchto dnech natáčí scény do známe pohádky v novém provedení. Plnění princezniných úkolů se v roli Jiříka zhostil začínající herec Tomáš Weber, jeho přítele a ne úplně pozitivní postavu hraje Marek Lambora...( více )
/FOTO, VIDEO/ Po šesti letech otevřela své brány letecká základna v Náměšti nad Oslavou. Na Den otevřených dveří si vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva připravili pro zájemce ukázky vojenské techniky i zásahů. Podívejte se na záběry z místa. Část pogramu však omezilo počasí...( více )
Když je tvým mateřským mlékem hroznová šťáva…..( více )
Areál vinařství Chateau Valtice zaplnily tisíce milovníků čokolády. Po celý víkend patří oblíbenému ČokoFestu. Ten láká kromě nepřeberného množství výtečných ručně dělaných pralinek od desítek výrobců také na workshopy, hudební vystoupení či program pro děti...( více )
Muzeum v Hošticích-Herolticích poslední dubnovou sobotu navštívilo mnoho obdivovatelů staré zemědělské techniky. Aby ne, bylo na co koukat...( více )
/VIDEO/ Účet za mrazy ve vinicích oznámili v pátek zástupci Svazu vinařů. Škody jsou přes dvě miliardy korun. Na jihu Moravy má být snížený výnos o třiadvacet procent...( více )
/BUDEME AKTUALIZOVAT, VIDEO/ Dva životy vyhasly v několika uplynulých dnech v propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Nejprve se v noci ze čtvrtka na pátek těsně před skokem z tamního Horního můstku zastřelil muž. Podle CNN Prima News, která o neštěstí informovala, se jednalo o dozorce z věznice v Kuřimi na Brněnsku...( více )
/VIDEO/ Proslavili se hlavně díky Francii a její kuchyni. A také jako delikatesa spojená s degustací vína. Řeč je o šnecích, kteří se jako pochoutka začínají prosazovat také v České republice. Jedna ze tří největších šnecích farem v zemi se nachází ve Vlkoši. Už deset let tam šneky chová farmář Jiří Szotkowski. Za sezonu jsou jich až tři tuny...( více )
/FOTO/ Na zhruba jeden až jeden a půl stupně Celsia pod nulou klesla teplota v pátek brzy ráno v Březí na Břeclavsku. Zatímco většina lidí spala, vinař Martin Šebesta s kolegy ve svých vinohradech v Březí na Břeclavsku zapalovali parafínové svíce, kterými se snažili ochránit rostoucí vinnou révu před mrazy. „Topili jsme zhruba ode dvou do půl sedmé ráno," řekl Deníku vinař...( více )
Dopravu na dálnici D1 u Vyškova zkomplikoval ve čtvrtek ráno požár osobního auta. Dálnice byla zprvu ve směru na Ostravu neprůjezdná, provoz byl později umožněný jedním jízdním pruhem...( více )
Před studenou frontou, která postupuje od severu, v neděli vyvrcholil příliv velmi teplého vzduchu nad naším územím. V Dyjákovicích na Znojemsku naměřili 26, 8 °C. Padl rekord z roku 2007, který byl 24 stupňů...( více )
Meteorologové upozornili na větší změnu počasí v následujících dnech. Se značným ochlazením tak mají lidé na jižní Moravě počítat již od začátku příštího týdne...( více )
/FOTO, VIDEO/ Silničáři zahájili rozsáhlou rekonstrukci D46 u Vyškova. Od soboty musejí následující čtyři měsíce řidiči na takzvané Hanácké dálnici na prvních šesti a půl kilometrech počítat s dopravním omezením, provozem svedeným do jednoho pruhu...( více )
/FOTO, VIDEO/ Okrasné dřeviny, keře nebo traviny, ale i takzvané letničky. Zahradnictví a hobby markety na jihu Moravy začínají s příchodem takřka letního počasí praskat ve švech. Pěstitelé se zároveň shodují, že v letošním roce přicházejí zákazníci nakupovat sazenice ovoce i zeleniny a další rostliny o několik týdnů dřív než v uplynulém roce...( více )
S dopravními komplikacemi a zdržením museli počítat řidiči v Pohořelicích na Brněnsku v pátek po jedné hodině odpolední. Silnici částečně blokovala hasičská auta...( více )
Mimořádně teplé počasí tlačí nezaměstnanost dolů, v České republice je nejnižší v Evropské unii. Výrazně roste počet rekvalifikací. V březnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání v Jihomoravském kraji na 36 522, počet hlášených volných pracovních míst klesl na 17 813 a podíl nezaměstnaných se tak snížil  na 4,4 procenta...( více )
V pondělí opět padaly teplotní rekordy. Překonány byly na sto třiadvaceti dlouhodobě měřících stanicích, tedy na téměř třech čtvrtinách stanic...( více )
Přes Česko na začátku týdne vítr opět nese písek ze Sahary. Tentokrát jsou prachové částice výše v atmosféře než tomu bylo o Velikonocích, kdy saharský písek zasáhl i jižní Moravu...( více )
/FOTOGALERIE/ Svítí slunce, obloha bez mraků, na teploměru pětadvacet stupňů Celsia. Sklepní oblast ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku v sobotu odpoledne zaplnily davy lidí. Koná se tady tradiční akce Ze sklepa do sklepa, při níž milovníci vína putují po vinařstvích...( více )
Místo bund rovnou kraťasy. Blížící se víkend na jihu Moravy bude na začátek dubna nezvykle teplý, v sobotu teploty vystoupají na jednadvacet až pětadvacet stupňů Celsia, v neděli meteorologové očekávají až sedmadvacet stupňů...( více )
Kolik berou lidé v penzi? Jak si stojí v porovnání s celou republikou jižní Morava? Statistici zveřejnili údaje za loňský rok. Průměrná výše starobního důchodu v kraji je 20 123 korun. Je to přibližně polovina průměrného platu v hrubém...( více )
Koncerty klasické hudby přilákají posluchače na Lednicko-valtický hudební festival (LVHF), letošní ročník bude od čtrnáctého září do dvanáctého října. Program zahrnuje mimo jiné úvodní Prolog na zámku Moravský Krumlov, zahájení vedené PKF – Prague Philharmonia nebo závěrečný galakoncert na valtickém zámku...( více )
Městská střední odborná škola v Kloboukách u Brna v úterý hostila semifinále soutěže Mladý zemědělec, kterou pořádá Deník.cz. Největšími znalostmi a šikovností se blýskla Natálie Mandelíková z Těšan na Brněnsku. Společně s ní do finále soutěže postoupila ze druhého místa Sára Procházková z Kobylí na Břeclavsku...( více )
/VIDEO/ Netradičně brzy, už koncem března, začíná na jižní Moravě turistická sezona. Návštěvníci se v ní mohou těšit na oslavy devadesáti let Vranovské přehrady či gastronomické Festivaly plné chuti. Velkým lákadlem bude otevření zrekonstruovaných zahrad na zámku v Lysicích. Návštěvníkům se zpřístupní stejně jako mnoho dalších jihomoravských památek na Zelený čtvrtek 28. března...( více )
Uzavřená zůstane od úterý levá polovina mostu Kývalka na silnici I/23, která vede nad dálnicí D1 zhruba na 182. kilometru. Ředitelství silnic a dálnic začne s opravou mostu...( více )
/VIDEO, FOTO/ Rodiny s malými dětmi, zamilované páry i pejskaři zamířili v neděli dopoledne do mandloňového sadu v Hustopečích na Břeclavsku. Stezku k rozkvetlým stromům lemovaly prodejci nápojů i pochutin, bohatá nabídka občerstvení byla i u rozhledny na vrcholku sadu. Před stánky především s mandlovými specialitami se tvořily fronty, stejně jako před vyhlídkovým místem. Letošní návštěvnost je podle některých místních srovnatelná s loňskem. Sobotní program přitom město kvůli počasí předčasně zrušilo.  ..( více )
Kvůli silnému větru museli organizátoři předčasně ukončit Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích. Nedošlo ani na koncerty Anety Langerové a Docuku...( více )
/VIDEO/ Útroby hráze Brněnské přehrady v sobotu zaplnily davy návštěvníků. Seznámili se s historií vodního díla a navštívili místa, která jsou jinak pro veřejnost nepřístupná, jako například strojovnu spodní výpusti či revizní štolu...( více )
Slavný silák, herec a bavič Franta Kocourek tam býval pravidelným hostem. Jenže oblíbený podnik štamgasty, který v zubech utáhl vagon a nechával se pod dřevěnou deskou přejet autem, se pro něj zároveň stal posledním místem...( více )
Rozkvetlé stromy a jarní nálada v ulicích, na zahradách i probuzená příroda těší v těchto dnech obyvatele Brna i celé jižní Moravy. Přijde ale změna...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180]