Dnes je: 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk, zítra: Ilja blahopřejeme!

Přehled tisku

O velkém štěstí může mluvit čtyřiadvacetiletý řidič ze Slovenska. Ve středu  nad ránem sjel se svým autem ze silnice. Událost se obešla bez zranění...( více )
Až deset let vězení hrozí trojici mladých mužů, kteří v Brně ve dne přepadli jiného muže. Případ se stal na křižovatce ulic Spolková a Hvězdová. Přepadený se ubránil pepřovým sprejem...( více )
Soud s mužem z Ukrajiny, který je obžalovaný z vraždy Roma u Brněnské přehrady, bude pokračovat ve čtvrtek a v pátek. Na čtvrtečním jednání budou vypovídat svědci a soudní znalci, v pátek očekává soudkyně Dita Řepková závěrečné řeči a případně i vynesení rozsudku...( více )
Řidič pod vlivem alkoholu jel Brnem s autem plným lidí. Je proto podezřelý ze spáchání trestného činu, na případ upozornili ve středu brněnští strážníci...( více )
/FOTO/ Oznámení o nehodě na železniční trati mezi Třebíčí a Brnem přijali policisté ve středu krátce po půl jedenácté dopoledne...( více )
Z varování meteorologů před dalším úderem ledovky vyšla jižní Morava bez výraznějších komplikací. Situace na silnicích byla ve středu o poznání jednodušší než v pondělí večer nebo v úterý...( více )
/VIDEO/ Herec Karel Roden propůjčil svůj hlas i tvář kampani pro zoologické zahrady. Ve videu upozorňuje, jak fatální následky může mít, když návštěvníci zahrad chovaná zvířata krmí nevhodnou potravou...( více )
Téměř pět milionů korun věnovali dárci dívce, kterou dlouhodobě znásilňoval nevlastní otec z Vyškovska. Případ se dostal do popředí poté, co odvolací soud muži zmírnil trest na podmínku. Mezi lidmi se kvůli tomu zvedla vlna nevole...( více )
Perný večer mají za sebou řidiči na jihu Moravy. Od pondělí osmé hodiny večerní bylo obtížné udržet se kvůli ledovce na silnici. Náročnou službu mají za sebou kromě policistů i řidiči brněnského dopravního podniku. Od večera se potýkali s námrazou trolejí a kluzkým povrchem...( více )
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Příprava tratí a stadionu pro biatlonové mistrovství světa v Novém Městě na Moravě vrcholí. Podle předsedy organizačního výboru Jiřího Hamzy jde vše podle plánu. Komplikace vidí jinde. V počasí, které organizátoři nedokážou ovlivnit...( více )
Že dívka po opakovaném znásilnění nevlastním otcem z Vyškovska nebude mít trvalé následky? Jde spíše o přání. To říká psycholog a psychoterapeut Tomáš Kvapilík z Brna v rozhovoru pro Deník. Hlavním tématem se stal případ dlouhodobého sexuálního zneužívání, po kterém nedávno násilník odešel od Krajského soudu v Brně s podmínkou...( více )
Čelem ke zdi a rukama na fasádě ukončila svou cestu centrem Brna trojice cizinců. Bezpečnostní kamery zaznamenaly jejich vloupání do zaparkovaného auta...( více )
Dopravu na silnicích v Brně a na Brněnsku může v pondělí zkomplikovat ledovka. Na pozoru se mají mít i lidé při chůzi na chodnících. Meteorologové totiž vydali pro tento den výstrahu...( více )
/FOTOGALERIE/ Navštívit lékařské laboratoře, zkusit sešít ránu po chirurgickém zákroku, případně si prohlédnout anatomické muzeum. To vše nabídl Den otevřených dveří v kampusu Masarykovy univerzity v brněnských Bohunicích. ..( více )
Valtičtí rozjeli sérii pomoci pro malého Artura z Pohořelic na Brněnsku. V pátek odpoledne do města dorazil tým mobilní odběrové linky, který dobrovolníky zapisoval do registru dárců kostní dřeně. Prostory poskytla restaurace Amalia...( více )
Případ opakovaného znásilňování dívky jejím nevlastním otcem na Vyškovsku otřásl v uplynulých dnech obyvateli napříč regionem. Poté, co prvoinstanční soud poslal agresora na tři roky do vězení, snížil mu soudce brněnského krajského soudu Miroslav Novák trest na několikaletou podmínku...( více )
Krajský soud v Brně začal v pátek projednávat neobvyklý případ ženy z Jihlavy, která své jednašedesátileté matce loni v únoru podle obžaloby do kávy úmyslně nalila smrticí dávku metanolu...( více )
Řidička v brněnské Lesné se dostala do nepříjemné situace. V Merhautově ulici v místě rekonstrukce silnice přehlédla značku a omylem vjela protisměrem na sjezd z Husovického tunelu...( více )
Demonstraci související s případem opakovaně znásilňované dívky nevlastním otcem z Vyškovska připravují organizace Konsent a Amnesty international. Uskuteční se 23. ledna od 18.00 před budovou ministerstva spravedlnosti v Praze...( více )
/FOTOGALERIE/ Když cestujete, najděte odvahu opustit hotelový areál, vzkázal čtenářům Deníku cestovatel Petr Horký. V Moravské zemské knihovně v Brně se koná výstava jeho cenností ze soukromé sbírky...( více )
Pokrýt náklady na terapii i běžné věci jako je oblečení či potraviny, pomůže výtěžek nové sbírky, která začala na podporu opakovaně znásilňované dívky jejím nevlastním otcem. Jak už Deník informoval, šlo o lesního dělníka z Vyškovska...( více )
Zastihnout v minulých týdnech brněnského squashistu Martina Švece doma byl hodně složitý úkol. Aby si nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku PSA udržel či zlepšil svoji pozici těsně za 70. místem, obletěl od konce října do začátku prosince několikrát za sebou půl zeměkoule...( více )
Náměstkyně primátorky pro bytovou problematiku Karin Podivinská vysvětluje, jak se Brno bude či nebude zbavovat městských bytů a jak vidí jejich přidělování...( více )
Sněžení a mrazivé počasí komplikovalo dopravu po celém Česku. Nehoda kamionu zablokovala dálnici D1 na Novojičínsku, kalamita omezila provoz i na železničním koridoru mezi Českem a Slovenskem. Poruchy zasáhly přes dva tisíce domácností, nejvíc z nich bylo podle společnosti ČEZ v Moravskoslezském a Zlínském kraji...( více )
Na první pohled není David Svoboda ničím zvláštní. Třicetiletý Brňan už ovšem deset let zápasí s psychickými problémy, které ho v počátcích dokonce dovedly k pokusu o sebevraždu. Před rokem začal sdílet své pocity na facebookovém blogu a nedávno v Brně pokřtil autobiografickou knihu Citlivá zpověď jednoho blázna...( více )
Návštěvník lesa poblíž Valtic na Břeclavsku celý vyděšený v pondělí volal na policisty, že se na místě nejspíš stala tragédie. Při vycházce totiž narazil na prázdný vůz, jehož dveře byly od krve, a ještě větší spoušť spatřil uvnitř. Kolem navíc pobíhal zmatený pes, který očividně neměl nikde poblíž majitele...( více )
Mendlovo náměstí v Brně se teď ještě krátce před koncem rozsáhlé rekonstrukce stalo terčem kritiky kvůli podobě přístřešků u zastávek. Na místě sice jsou, příliš ale čekající neochrání před deštěm či sněhem. Chybí jim totiž jakákoliv boční zástěna...( více )
Minimálně čtvrt hodiny v mrazivém počasí na balkonu musela v úterý přečkat žena v brněnské Slatině. Když za sebou totiž zabouchla dveře, její čtyřletá dcera vzala za kliku a nedopatřením tam svou matku zamkla. Tu vysvobodili až přivolaní strážníci...( více )
Nová brněnská koalice v čele s ODS „sáhla“ do dotací na místní festivaly. Peníze i jistotu lokality politici vzali slavnému českému Woodstocku, festivalu TrutnOFF, který v Brně našel své místo teprve před třemi lety. Teď ho čeká nejspíš další přesun...( více )
„Jestli se ještě bude čekat, tak nám to sletí na hlavu. Už loni mně vypadlo okno v dětském pokojíku,“ pronesla před brněnskými zastupiteli v srdceryvném projevu jedna z nájemnic městského bytového domu v Brně. O jeho privatizaci se poslední měsíce zajímají elitní detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180]