Dnes je: 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk, zítra: Ilja blahopřejeme!

Přehled tisku

Cestující, kteří jezdí do Břeclavi nebo Brna vlakem, čeká změna. Soupravu poveze ještě letos nová lokomotiva Siemens Vectron. České dráhy převzaly první ze čtyř těchto lokomotivy z letošní dodávky od leasingové formy RSL...( více )
Velkou dopravní zátěž bude muset zvládnout Nové Město při konání světového šampionátu v biatlonu. Dopravu fanoušků do Vysočina Areny budou zajišťovat kyvadlové autobusy. Návštěvníci, kteří přijedou autem, zjistí aktuální kapacitu parkovišť v interaktivní mapě...( více )
Zpěvák, skladatel a bubeník David Koller opouští kapelu Lucie. Všechny nasmlouvané koncerty do konce letošních letních prázdnin ale ještě společně odehrají. Koller má vazby na jižní Moravu. Na Břeclavsku koupil před lety dům se zahradou, a to přímo v Mikulově...( více )
/ROZHOVOR/ Týdny izolace ve vile se skupinou dalších vybraných lidí a pod dohledem desítek kamer. Odloučení od rodiny i blízkých. S takovou výzvou se vypořádávali účastníci reality-show Big Brother, kterou vysílala od listopadu do ledna televize Nova. Mezi ústřední šestnáctkou byla také Petra Chelíková z Vyškova...( více )
/VIDEO, FOTO/ Praha uzavře dohodu o ukončení soudního sporu o vlastnictví slavného cyklu obrazů Alfonse Muchy Slovanská epopej, který je momentálně k vidění na zámku v Moravském Krumlovu. S Prahou se o dílo pře malířův dědic John Mucha.     ..( více )
/VIDEO, FOTO/ Důležitou roli má město Brno v nové komedii režiséra Rudolfa Havlíka Franta mimozemšťan. Film měl slavnostní předpremiéru ve čtvrtek večer v Brně...( více )
/FOTOGALERIE/ Nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo Thaya vinařství ze Znojemska. V obci Havraníky lákají milovníky vína do moderního areálu. Zároveň obhájili vítězství v kategorii střední vinařství. Mezi malými uspělo vinařství Válka z Břeclavska, mezi velkými triumfoval Štěpán Maňák z Hodonínska...( více )
/FOTO/ Nejoblíbenější alejí v Jihomoravském kraji se stala lipová alej v Blatnici pod Svatým Antonínkem na Hodonínsku. Na druhém místě se umístila alej u račického hřbitova na Vyškovsku, kterou následuje javorová alej Jevišovka na Břeclavsku...( více )
Jihomoravský patriot, dobrovolný hasič, milovník vína a historie a hrdý otec. Tak sám sebe na svém webu označuje někdejší hejtman Michal Hašek. Po dlouholetém působení u ČSSD nyní zastane novou funkci, a to post krajského předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla...( více )
/FOTO/ Lednický zámecký park čeká revitalizace za až sto padesát milionů korun. Projekt obnovy parku je hotový. Správa zámku chce ještě letos podat žádost o dotace. Do zahrady se pak lidé podívají už jen za peníze. Památkáři totiž chtějí vstup zpoplatnit...( více )
/VIDEO/ Do začátku mistrovství světa v biatlonu zbývá několik dní. Šampionát se koná mezi osmým až devatenáctým únorem v Novém Městě na Moravě...( více )
/VIDEO/ Promýšlený plán mají sprejeři, kteří se zaměřují na ničení tramvají v brněnské Líšni. Policisté momentálně řeší několik takových případů. V jednom z nich vandal dokonce pohrozil i řidiči...( více )
Místo tramvají přepravovaly v pondělí ráno cestující v Brně autobusy. Náhradní doprava se týkala linek 8, 9 a 10. Důvodem se stala nehoda v Křenové ulici...( více )
Sál staré radnice v Pohořelicích na Brněnsku hostil jubilejní dvacátý ročník oblíbeného Zelofestu. Porota hodnotila devětadevadesát vzorků kysaného zelí. Novinkou byl fermentovaný pikantní salát kimchi, vzorků se sešlo hned dvanáct...( více )
Strana PRO, v jejímž čele je Jindřich Rajchl, zvolila na ustavujícím sněmu předsedou krajské organizace Jihomoravského kraje Michala Haška, bývalého prvního místopředsedu ČSSD, hejtmana a poslance. Michal Hašek se ujímá vedení nově ustavené krajské organizace. Informaci přinesly Parlamentní listy...( více )
Rozpustilé kostýmované postavy, muzika a průvod. Tradiční masopust v brněnské městské části Řečkovice a Mokrá Hora se uskutečnil poslední lednovou sobotu...( více )
Dopravu na dálnici D1 na Vysočině zkomplikovala v sobotu půl hodiny po poledni dopravní nehoda. Stala se na sto šestnáctém kilometru ve směru na Brno...( více )
Pátek byl v ulicích Brna rušný. Škrábance, promáčkliny a poškozené díly objevili brněnští strážníci v noci na několika autech parkujících v Křídlovické ulici. Před třetí hodinou ráno je přivolal svědek, kterého měl upoutat křik silně opilého mladíka...( více )
/FOTO/ Celkem čtyři zranění potřebovali v pátek ráno pomoc po nehodě dvou osobních aut v Tetčicích na Brněnsku. Na místo vyjeli záchranáři...( více )
Pravidelná linka z brněnského letiště do italského Bergama by se měla po zimní přestávce na jaře vrátit s častější frekvencí. Vyplývá to z rezervačního systému letecké společnosti Ryanair, která spojení od loňského roku po covidové pauze opět provozuje. Informoval o tom server zdopravy.cz...( více )
Zatímco Krajský soud rozhoduje o obžalobě sedmatřicetiletého Ukrajince z vraždy mladého Roma, městský soud projednává obžalobu mužů, kteří cizince u zastávky Přístaviště napadli. Souzení jsou za výtržnictví...( více )
Neobvyklý pohled se naskytl začátkem týdne lidem na brněnském Cejlu. Po ulici běhala mladá žena bez šatů. V odpolední špičce navíc přebíhala silnici na červenou...( více )
/RODOVÁ LINIE/ Zádušní mše k uctění památky lichtenštejnského prince Constantina, který zemřel 5. prosince loňského roku náhle ve věku jednapadesáti let, se uskuteční v pátek v hlavním městě knížectví Vaduzu. V katedrále svatého Florina ji od jedenácti hodin dopoledne povede apoštolský administrátor tamní arcidiecéze Benno Elbs...( více )
/VIDEO/ Demonstrace za spravedlivější trestání sexuálních zločinů začala ve čtvrtek v šest hodin večer před budovou Krajského soudu v Brně. Reaguje na rozsudek z minulého týdne, který muži za několikaleté znásilňování nevlastní dcery udělil podmínku...( více )
Podmínku za znásilňování nevlastní dcery pro muže z Vyškovska nyní zdůvodnil Krajský soud v Brně. Jak uvedli jeho zástupci, přihlédl k rodinným a majetkovým poměrům otčíma, dosavadnímu způsobu života, možnosti nápravy a také k tomu, že měl první impuls k intimnímu sexuálnímu kontaktu vzejít od oběti. Rozsudek padl nedávno...( více )
Kamion na zabezpečeném železničním přejezdu v Dolní Lutyni na Karvinsku. Přijíždějící vlak a následný střet. Na místě mrtvý strojvedoucí a v péči záchranářů dvacítka cestujících. Neštěstí regionem na severu Moravy otřáslo ve středu ráno. Památku tragicky zesnulého kolegy ve čtvrtek v poledne na minutu uctí strojvedoucí troubením a houkáním na různých místech v republice...( více )
Ve čtvrtek v devět hodin začalo pokračování soudu s Ukrajincem, který vloni v létě při potyčce u Brněnské přehrady zabil mladého Roma. Na dopoledním programu jsou mimo jiné výslechy tří nezávislých svědků, kteří incident viděli. Podle státního zástupce půjde o klíčové výpovědi. Na jednání máme reportérku...( více )
Zásah jako z akčního filmu mohli v polovině týdne sledovat lidé v okolí Ústředního hřbitova v Brně. Přijali totiž zprávu o agresivním muži, který především slovně napadal návštěvníky hřbitova...( více )
Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D1 u Tvarožné na pomezí Brněnska a Vyškovska. Podle prvních informací tam měla dodávka narazit do kamionu. Zemřeli tři lidé...( více )
Nehoda tří kamionů s tragickými následky zablokovala ve středu odpoledne dálnici D1 na Vysočině. Při nehodě, která se stala na 162. kilometru D1 ve směru na Brno, zemřel jeden řidič nákladního auta...( více )


[Nejnovější][30][60][90][120][150][180]