Dnes je: 30.9.2020. Svátek má Jeroným, zítra: Igor blahopřejeme!

   Aktuality z radnice  |  Přehled tisku  |  MHD Brno  |  IDS JMK  |  Koupaliště  |  Kurz ČNB  |  Hantec  |  Astrologie klasická  |  Astrologie čínská  |  Numerologie  |  Vtipy  |  Počasí

Přehled z tisku Informace o výlukách MHD Počasí Kurzovní lístek Hantec Vtipy Koupaliště a bazény Ubytování v brně O nás

Informace DPmB

Plánovaná výluka autobusů v ulici Rakovecké
Z důvodu konání sportovní akce bude v sobotu 10. října 2020 po část dne vyloučen provoz v ulici Rakovecké. Omezení se dotkne autobusové linky 303.

 Podrobné informace o výluce budou v případě její realizace zveřejněny v týdnu před jejím zahájením na webu dpmb.cz a rozesílány registrovaným uživatelům na jejich e-mailové adresy prostřednictvím služby Newsletter.

Výluka tramvají do Líšně a na Stránskou skálu
Z důvodu podbíjení tramvajové tratě bude ve dnech 3. a 4. října 2020 vždy od 8:10 do 19:10 omezen provoz tramvají do Líšně a na Stránskou skálu.

 Tramvajová linka 8 pojede v úseku Geislerova – Novolíšeňská po jedné koleji.
• Zastávka Geislerova ve směru do Líšně bude pro linku 8 přeložena do ulice Porhajmovy.
• Zastávky Židovský hřbitov, Krásného, Bělohorská, Bílá hora, Líšeňská a Novolíšeňská ve směru do Líšně budou obsluhovány na levé koleji, tzn. na nástupištích běžně využívaných pro směr do centra.
• Ve směru do centra obslouží tramvaje všechny pravidelné zastávky.
• Z provozních důvodů pojede linka 8 v úseku Geislerova – Mifkova ve směru do Líšně o 1–4 minuty později, naopak v úseku Mifkova – Krásného ve směru do centra o 1–2 minuty dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu.

 Tramvajová linka 10 bude po dobu výluky mimo provoz.
• Obsluhu zastávky Podstránská zajistí pravidelná autobusová linka 75, obsluhu zastávek Stránská skála a Stránská skála - smyčka není možné zajistit.

 Schéma dopravních opatření – ke stažení

 Realizace stejné výluky se předpokládá také o následujícím víkendu 10. – 11. října 2020.

Plánovaná výluka tramvají do Králova Pole a Řečkovic
Z důvodu údržby tramvajové tratě bude o víkendu 10. – 11. října 2020 vyloučen provoz tramvají do Králova Pole a Řečkovic. Linka 1 bude ukončena na Malinovského náměstí, linka 6 pojede odklonem do smyčky Zemědělská. Náhradní dopravu zajistí autobusy.

 Podrobné informace o výluce budou v případě její realizace zveřejněny v týdnu před jejím zahájením na webu dpmb.cz a rozesílány registrovaným uživatelům na jejich e-mailové adresy prostřednictvím služby Newsletter.

Výluka autobusů mezi Žebětínem a Veselkou
Z důvodu opravy povrchu komunikace bude od soboty 3. října 2020 do pátku 9. října 2020 pro veškerý provoz uzavřena ulice Dlážděná mezi Žebětínem a Veselkou.

 Autobusová linka 51 pojede v úseku Wollmanova – Troubsko, Veselka odklonem po Staré dálnici.
• Vynechá tak všechny zastávky v úseku Ondrouškova – Borovník.
• Na odklonové trase obslouží zastávky Adamcova a Štouračova.
• Z důvodu rozdílných jízdních dob pojedou autobusy v úseku Zoologická zahrada – Wollmanova ve směru do Bohunic o 5 minut později, naopak ve směru do Bystrce o 5 minut dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu.

 Základní dopravní obslužnost oblasti Žebětína je zajištěna autobusovou linkou 52.

 Schéma dopravních opatření – ke stažení

Omezení autobusů v ulici Bohunické
Z důvodu dalšího postupu stavebních prací je od 23:30 v pátek 11. září 2020 do ukončení této etapy rekonstrukce (předpoklad do středy 18. listopadu 2020) omezen provoz v křižovatce ulic Bohunická a Teslova a obousměrně uzavřen nájezd na ulici Vídeňskou.

 Linky 50 a E50 jedou po svých trasách ulicí Bohunickou, došlo však k opětovnému přeložení zastávky Bohunická v obou směrech cca o 120 metrů k zastávce Traťová. Zastávka Pražákova pro linku 50 je již od 1. září přeložena cca o 140 metrů zpět k restauraci Valoria.

 Linka 82 ve směru na Valašskou jede od zastávky Ústřední hřbitov přímo k zastávce Traťová, vynechává tak zastávku OC Futurum. Ve směru na Pálavské náměstí je obsluha zastávky OC Futurum zachována (v přeložené poloze – viz samostatná informace).

 Linka N96 ve směru na Labskou jede v úseku Ořechovská – Traťová odklonem a vynechává tak zastávku Bohunická. Ve směru k hlavnímu nádraží jede po své pravidelné trase.

 Jízdní řády uvedených linek jsou k dispozici na našich webových stránkách v sekcích Jízdní řády linkové a Jízdní řády zastávkové.

Plánovaná výluka autobusů v ulici Rakovecké

Výluka tramvají do Líšně a na Stránskou skálu

Plánovaná výluka tramvají do Králova Pole a Řečkovic

Výluka autobusů mezi Žebětínem a Veselkou

Omezení autobusů v ulici Bohunické

29.9.2020 22:01:00
Srážka kamionů na dálnici D2 opět zaměstnala hasiče na dlouhé hodiny
Devět hodin jsme zasahovali na 5. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno, kde se za pět minut dvanáct srazily tři kamiony. Jeden z řidičů zůstal po srážce zaklíněný. Jeho vyproštění nám trvalo téměř hodinu. Dalších osm hodin jsme likvidovali následky nehody. Zejména bylo nutné přečerpat třicet kubíků slunečnicového oleje. Po celou dobu zásahu byla dálnice D2 ve směru na Brno uzavřena. Během posledních osmi dnů se jedná již o třetí případ vážné dopravní nehody nákladních automobilů na dálnicích v okolí Brna.

25.9.2020 15:14:00
Berte si do auta dostatek vody, s kolonami počítejte dopředu
Pátek, 25. září 2020 - Dvě vážné dopravní nehody se tento týden staly na dálnici D1, v pondělí nedaleko Holubic, ve středu u Bosonoh. Provoz stál v obou případech několik hodin. Lidé ve vozech často neměli vodu ani jídlo a situace se především pro malé děti stala velmi obtížnou.

25.9.2020 13:17:00
Výběrové řízení na nejvhodnější nabídku o koupi nepotřebného movitého majetku - - nosítka, čerpadlo, scanner 1. kolo
Podrobnosti:

23.9.2020 16:33:00
Při požáru na dálnici zemřeli tři lidé
Středa, 23. září 2020 - Osm hasičských jednotek a 19 zásahových vozů dnes zasahovalo na dálnici D1 u Brna, kde došlo k požáru tří vozidel po dopravní nehodě. Tři lidé na místě zemřeli a další se zranili. Provoz na dálnici byl zastaven.

21.9.2020 17:35:00
Vyprošťování řidičů bylo mimořádně náročné
Pondělí, 21. září 2020 - Vážná nehoda několika vozidel zastavila provoz na dálnici D1 mezi Brnem a Vyškovem. Vyproštění řidičů bylo extrémně náročné a trvalo desítky minut.

19.9.2020 13:36:00
Požár návěsu kamionu na dálnici D2
Sobota, 19. září 2020 - V ranních hodinách zastavil dopravu na dálnici D2 16 km směr Břeclav požár návěsu kamionu. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Na místo se postupně sjelo sedm jednotek. Do boje proti plamenům hasiči nasadili dva vodní proudy. Požár dostali pod kontrolu v 7.01 hodin. Provoz byl odkloněn mimo dálnici na nejbližším exitu 11 Židlochovice. Kolem půl osmé byl provoz obnoven jedním pruhem. V 7.42 hodin hasiči požár zcela zlikvidovali. Škoda a příčina vzniku požáru je v šetření.

18.9.2020 8:25:00
Tradiční nohejbalový turnaj opět ovládli jihomoravští hasiči
Pátek, 18. září 2020 -  Celkem deset týmů rozdělených do dvou skupin se ve čtvrtek 17. září účastnilo přeboru HZS ČR v Dobrušce. Tentokrát hasiči ze stanice Vyškov spojili síly s kolegy ze stanice Blansko a ve složení pprap. Radoslav Höfer, nstržm. Lukáš Vondál a nstržm. Martin Müller vybojovali zlato. Ve finále se jihomoravští borci utkali s Novým Jičínem, který porazili 2:0 a pošesté v řadě vybojovali titul v tomto turnaji. Hasiči ze Slavkova u Brna si také nevedli špatně a obsadili 5. příčku.

EUR127,15
GBP129,851
HRK13,595
PLN15,977
USD123,203


Copyright ©2oo0-2o2o wwwbrno.cz :: Jiří Sychra :: email:
Vstup na tyto stránky je zcela dobrovolný. O uživatelích neukládáme žádné informace, kromě zpracování IP adresy a typu prohlížeče z principu sledování statistik přístupů. Informace vyplněné ve formulářích jsou zpracované pouze pro okamžitý výstup. U numerologie / astrologie žádná vámi zadaná data neukládáme ani nearchivujeme. Jsou zpracována pouze v rámci výpočtu a vyhodnocení a po zobrazení výsledku ihned zapomenuta. Obsah stránek je přebírán převážně z veřejně dostupných zdrojů. Veškerá autorská práva patří autorům obsahu těchto zdrojů. Mezi hlavní zdroje patří oficiální stránky Magistrátu města Brna, Dopravního podniku města Brna, Integrovaného dopravního systému JMK a Úřadu práce. Dále jsou přebírány přímé odkazy na články online preriodik Brněnského Deníku a iDnes.cz. Za obsah a pravdivost textu z těchto zdrojů nebereme žádnou zodpovědnost. Informace o počasí poskytuje se souhlasem Meteopress s.r.o. Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.